کِی – رازهای علمی زمانبندی عالی

بارها شنیدیم که زمان مهمه، زمان گنجه، نباید زمان رو تلف کرد یا به خودمون گفتیم تمام چیزی که نیاز دارم زمانه و یک عالمه جمله‌های شبیه به این‌ها. اما کم‌تر شنیدیم که بگن این زمان من با زمان شما فرق داره و برای همین هم  مهمه که هر کسی  کِی، چه کاری انجام بده. کتاب «کی ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی» درباره‌ی این موضوع باهامون حرف می‌زنه. بهمون نشون می‌ده هر پروژه، تکلیف، یا حتی طول عمر، نقاط شروع، پایان و وسط دارند. و در هر نقطه باید رفتار مناسب را در زمان مناسب داشته باشیم. مهم اینه که بدونیم کی برای ما زمان مناسبیه.

چرا کتاب “کِی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی” رو پیشنهادش می کنیم؟

کتاب‌های زیادی هستند درباره‌ی اینکه چطور کاری رو انجام بدیم. و کاری که ازش صحبت میشه یه وقتا مربوط به زندگی شخصیه یه وقت‌ها زندگی شغلی. ولی موضوع مشترک چطور بودنشه. نویسنده‌ی کتاب «کی»، آقای دنیل اچ. پینک، سوال‌ مهم‌تری  مطرح می‌کنه. اینکه کٍی باید کاری رو انجام بدیم و کی تصمیم‌های مهم زندگیمون رو بگیریم؟ و اصلا کی چه کار کنیم. نه فقط این سوال رو مطرح می‌کنه، جوابش رو هم میده. این جواب هم از ذهن و تصورات و تجربیات خودش نیامده. تحقیقات زیادی رو از شاخه‌های مختلف دانش مثل اقتصاد، کرونوبیولوژی، روان‌شناسی اجتماعی، و جامعه‌شناسی بررسی کرده، بعد آمده نتایج رو جمع‌بندی کرده تا چیزی رو عرضه کنه که اسمش رو می‌گذاره «علم زمان‌بندی». یا به زبان ساده‌تر “کی، چه کنم؟” فکر کردن به این سوال و جوابی که بهش می‌دیم به نظر ما مهم‌تر و مقدمه به سوال چطور.

نویسنده کتاب “کِی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی” کیست؟

دنیل پینک نویسنده کتاب «کی»، در رشته‌ی حقوق تحصیل کرده، اما به عنوان نویسنده‌ شهرت داره و نه حقوقدان. پپنک جز کتاب «کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی»، پنج کتاب دیگر در زمینه‌های علوم رفتاری، مدیریت و کسب و کار نوشته.  پینک از سال ۱۹۹۳ پس از فارغ‌التحصیل شدن، و پیش از نوشتن این کتاب‌ها، وارد حوزه‌ی سیاست شده بود. تا سال  تا ۱۹۹۷ مدتی به عنوان  دستیار ویژه وزیر کار امریکا رابرت ریچ و مدتی هم به عنوان سخنگوی  معاون رئیس جمهور در زمان ریاست جمهوری آل گور فعال بود.

لینک منبع: www.bpluspodcast.com

کِی – رازهای علمی زمانبندی عالی

تمامی حقوق این سایت برای آرش کمالی محفوظ است.