کتاب همه دروغ می گویند اثر ست استفنز

کتاب همه دروغ می گویند اثر ست استفنز

کتاب Everybody Lies همه دروغ می‌گویند نویسنده کتاب، ست استفنز دیوید ویتز Seth Stephens-Davidowitz متولد ۱۹۸۲ است و دانش آموخته اقتصاد؛ وی سال‌ها تحلیل‌گر آماری گوگل بوده است. عنوان کتاب اشاره به این دارد که مردم به طور روزمره درباره بسیاری مسائل مهم به خودشان، همسرشان، دکترشان، رئیسشان و مامور نظرسنجی و … دروغ میگویند!

کتاب پس از توضیح تفصیلی درباره روش‌های جمع آوری و استخراج «کلان داده»، در فصول جذابتر خود به اهمیت این داده‌ها و حقایقی می‌پردازد که می‌توان با تفسیر و بررسی آنها، استنتاج کرد.

«همه دروغ می‌گویند» حاوی مثال‌ها و نمونه‌های فراوانی است از داده‌ها و نتایج حاصل از بررسی جست و جو‌های اینترنتی در موضوعات مختلف مانند سیاست و سلامت و فرهنگ.

کتاب بیشتر برای کسانی که در حوزه‌های دانش بنیان و فناوری یا بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند می‌تواند مفید باشد و به تقویت پایه‌های تحلیلی و درک آن‌ها از رفتار‌های مخاطب کمک نماید.

به عبارتی این کتاب راهنمایی است برای این که بتوانید با نگاه به شاخص‌ها و داده‌های آماری مخاطبان در اینترنت، به رفتارشناسی و روانشناسی مخاطب بپردازید و داده‌ها را به نتایج کمی و کیفی در بازاریابی و کسب و کار تبدیل نمایید و حتی در جامعه شناسی و مدلسازی استفاده نمایید.

لینک منبع: لینک

2021-09-03

0 پاسخ به "کتاب همه دروغ می گویند اثر ست استفنز"

ارسال یک پیام

تمامی حقوق این سایت برای آرش کمالی محفوظ است.