• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چرا می خوابیم

پادکست چرا می خوابیم

چرا می خوابیمخلاصه کتاب چرا می‌خوابیم (Why we sleep)

آخرین باری که بدون زنگ ساعت یا موبایل از خواب بیدار شدید و برای هشیار شدن به قهوه یا چای نیاز نداشتید کی بود؟ دو سوم افراد بالغ در کشورهای توسعه یافته مقدار خواب کافی توصیه‌شده‌ی هشت ساعت را ندارند. این احتمالاً برایتان تعجبی ندارد. اما عواقبش چرا: انواع و اقسام اختلالات ذهنی و جسمی، کاهش توانایی‌های ذهنی، ریسک بالای انواع بیماری‌های ذهنی و جسمی مثل آلزایمر یا سرطان. تا افزایش شدید هزینه‌های درمانی و خسارت‌های جانی و مالی به‌خاطر افت عملکرد در آموزش و درمان. اما چرا؟ مگر خواب چه‌کاری می‌کند؟ اصلاً به عنوان یک موجود زنده چرا می‌خوابیم؟

کتاب چرا می‌خوابیم را پیشنهاد می‌کنیم چون …

خواب هنوز برای خیلی از ما پر از پرسش و ابهامه. بخش قابل توجهی از زندگی‌مون رو در خوابیم. خواب تاثیر خیلی زیادی هم می‌ذاره روی کیفیت اون بخشی از زندگیمون که بیداریم. این‌ها به ما میگه که بهتره بیشتر درباره‌ی خواب بدونیم و بفهمیم چرا می‌خوابیم، چطور و چقدر باید بخوابیم و این خوابیدن چه تاثیری داره روی بیداریمون.

نویسنده‌‌ کتاب چرا می‌خوابیم کیست؟

متیو واکر نویسنده کتاب چرا می‌خوابیم دانشمند علوم اعصاب است. واکر در انگلستان به دنیا آمد و از دانشگاه نیوکاسل دکترا گرفت. در رشته‌ی  فیزیولوژی مغز و اعصاب. در ژوئن ۲۰۰۴ ، واکر استاد روانپزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد شد. و سه سال با همین سمت در هاروارد ماند و پژوهش‌هایی در زمینه خواب انجام داد. بعد در ژوئیه ۲۰۰۷ به عنوان استاد علوم اعصاب و روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا تدریس کرد.

کتاب چرا می‌خوابیم اولین کتاب متیو واکر است. (منبع: www.bpluspodcast.com)

 

همچنین می‌توانید تد تاک این کتاب را در لینک زیر مشاهده نمایید:

تد تاک کتاب چرا می خوابیم

2020-11-16

0 پاسخ به "چرا می خوابیم"

ارسال یک پیام

تمامی حقوق این سایت برای موسسه آران محفوظ است.
X